Arstile ja õele

Mis on Dermtest teledermatoskoopia ja kuidas teenus töötab?

Millega Dermtest veel tegeleb? Loe, kuidas aitavad Dermtesti digitööriistad elu lihtsamaks teha.

Digitaalsed tööriistad, mis toetavad naha ja haavade meditsiinilist käsitlust

UUS! Dermtest pakub nüüd ka Pildivaaturit - tarkvara, mis aitab lihtsalt erinevaid naha ja haavade pilte teha, salvestada, infosüsteemi lisada, võrrelda ja välja otsida.

Digitaalne teledermatoskoopia

Teledermatoskoopia on telemeditsiini teenusega esmatasandi tervishoiutöötaja ja dermatoloogi vahel, et võimaldada sünnimärgi kontrollimise teenust digitaalse dermatoskoopia seadmega patsiendile oma elukoha lähedal.

Dermtest annab esmatasandi raviasutustele (perearst, tervisekeskus, maakondlik haigla) võimaluse pakkuda patsientidele sünnimärgi kontrollimise teenust. Dermtesti lahenduse abil edastatakse digitaalse dermatoskoobiga neevusest teostatud pildid ja anamnees eriarstile distantsilt hindamiseks. 

Dermtesti missioon on parandada melanoomi varajast avastamist ja aidata vähendada melanoomi surmade arvu nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides.

Teledermatoskoopia mõju tervishoius:

 • Kiirem dermatoloogi hinnangu kättesaadavus
 • Geograafilise kättesaadavuse parandamine
 • Varajase vähidiagnostika paranemine
 • Tervishoiu kuluefektiivsuse kasv läbi parema ennetuse
 • Nahavähi teadlikkuse kasv ühiskonnas
 • Sujuvalt korraldatud teenusemudel

Teledermatoskoopia eelised:

 • Võimaldada patsiendile täiendavat teenust sünnimärkide kontrolliks
 • Saate enda kasutusse digitaalse dermatoskoobi (võimalik rentida või välja osta).
 • Viiakse läbi koolitus digitaalse dermatoskoobi ja Dermtesti tarkvara kasutamiseks.

 • Saate teavitusmaterjalid ja igakülgse abi sujuvaks teenuse korraldamiseks.

Statistika

 • 13000 uuritud neevust
 • > 150 varajases staadiumis avastatud nahavähki
 • Nahaarsti vastus keskmiselt 1,8 tööpäeva jooksul

Dermatoskoopia on tunnustatuim meetod nahavähkide diagnostikas

Dermtesti teledermatoskoopia moodul loob võimaluse pahaloomuliste nahakasvajate varajaseks diagnostikaks ja hindamiseks dermatoskoopia abil. See võimaldab samuti nahakasvajate riskigrupi inimeste jälgimist.

Dermatoskoopia (digitaalne dermatoskoopia) on diagnostiline meetod, mis aitab näha naha morfoloogilisi struktuure, mis ei ole palja silmaga nähtavad. Eriti oluline on nahaaluste kudede struktuuride hindamine kasvaja varases arengustaadiumis, kus kliinilised muutused on minimaalsed.

Dermatoskoopia võimaldab tõsta diagnostilist täpsust naha hea- ja pahaloomuliste kasvajate diferentseerimisel, eriti varase staadiumi melanoomi eristamist muudest pigmentkasvajatest. Võrreldes visuaalse vaatlusega, suurendab dermatoskoopia kasutamine varajases staadiumis melanoomi avastamist ligi veerandi võrra ja suurendab diagnoosimise täpsust. Teisalt aitab see meetod vältida asjatuid sünnimärkide eemaldamisi.

Dermatoskoopia on Euroopa dermatoloogide seltsi poolt soovitatud diagnostikameetod nahavähi varaseks avastamiseks ja diagnoosimiseks. Samuti rakendatakse seda USAs ja Kanadas. Meetodit soovitatakse kasutada iga-aastaseks kontrolliks, et suurendada diagnooside täpsust, saates kahtlusega juhtumid histoloogilisele uuringule ja vältides asjatuit biopsiaid.

Dermtesti puhul on tegemist nn lesion-directed-triage dermatoskoopia lahendusega, kus tavapäraselt pildistatakse uuringu käigus 1-3 sünnimärki, mis patsiendile muret teevad. Seega tegemist ei ole kogu keha uuringuga, vaid esimese kontrolli ja hilisema jälgimise võimalusega.  

UUS! Dermtest pakub nüüd ka Pildivaaturit - tarkvara, mis aitab lihtsalt erinevaid naha ja haavade pilte teha, salvestada, infosüsteemi lisada, võrrelda ja välja otsida.